developers.jpg, 79kB

OFICIÁLNÍ TRICKLIST

Začátečníci (muži do 15 let, ženy bez omezení)

Na každý trik jsou dva pokusy. První úspěšný je ohodnocen 5-ti body, druhý pak body 3-mi. Dále pravidla YYMČR. Vítěz je určen prostým součtem bodů.

Středně pokročilí

Sport ladder, triky jdou postupně za sebou, na každý trik je jen jeden pokus. Hráč může jednou chybovat. V tom případě se mu píše zkaženo a on dělá další trik. Když hráč zkazí druhý trik, tak se mu počítá poslední kompletní trik a on končí. Dále pravidla YYMČR.
Prvních pět soutěžících postupuje dál do 'freestyle'. Maximální počet cizinců ve finále je dva. Další postupující do maximálního počtu deseti soutěžících mohou do freestylu přidat rozhodčí.
Freestyle - jedna minuta. Dále pravidla YYMČR sekce freestyle.

Pokročilí

Kvalifikace - minutový (1:00) freestyle. Prvních patnáct soutěžících postupuje dále do freestylu. Maximální počet cizinců ve finále je pět. Kvalifikace může být zrušena pro nízký počet přihlášených. Další postupující může do freestylu přidat hlavní rozhodčí po konzulatci s ředitelem MČR.
Finále: tříminutový (3:00) freestyle. Dále pravidla YYMČR sekce freestyle.

X Division

Tato kategorie se skládá pouze z finále. Finále . tříminutový (3:00) freestyle. Dále pravidla YYMČR sekce freestyle.

Spintop Freestyle

Tato kategorie se skládá pouze z finále. Finále . minutu a půl (1:30) freestyle. Dále pravidla YYMČR sekce freestyle.

Fast Challenge

Cílem je provést správně všech deset níže uvedených triků v co nejkratším čase. Soupeří spolu dva yoyeři, ten rychlejší se dostává dál. Detailnější informace ohledně podoby celé soutěže se účastníci dozví na místě před začátkem FASTu, tedy na YYMČR 2007, protože formát turnaje se odvíjí podle počtu přihlášených účastníků. Do Fast Challenge se bude přihlašovat při registraci a v průběhu dne, nejpozději však do 13:00.
Soutěžící může použít pouze jedno yoyo po celou dobu trvání soutěže. Minimální délka stringu je od pasu dolů na zem, maximální délka je neomezená. Rozhodčí si může kdykoliv vyžádat kontrolu provázku. Správnost provedení triků posuzují rozhodčí.

Triky